kontakt: ul. Deszczowa 19, 20-832 LUBLIN   tel.:516-274-336, 81-746-97-17   marketing@polihymnia.pl poczta@polihymnia.pl   274485

Twój koszyk jest pusty

logowanie | rejestracja

Wyszukiwarka


zaawansowane >>>

Producenci

Menu

- 01. NOWOŚCI WYDAWNICZE (110)
- 02. WYPRZEDAŻ (54)
- 03. ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE (0)
- 04. Muzyka (717)
- 05. Literatura religijna (206)
- 06. Literatura piękna (188)
- 07. Historia i biografie (98)
- 08. Nauki spoleczne (54)
- 09. Technika, informatyka (11)
- 10. Zwyczaje, sprawy praktyczne (22)
- 11. Dla dzieci (60)
- 12. Na wesoło (19)
- 13. Słowniki, encyklopedie (16)
- 14. Albumy (15)
- 15. Lubliniana (44)
- 16. "Awangarda Lubelska" (1)
- 17. Wypożyczalnia nut (4)
- 18. Artykuły papiernicze (2)
- 19. Prawo (6)
- 20. Naklejki magnetyczne na samochody (1)
- 21. Monografie naukowe (14)
- 22. Sport (5)
- BUDOWA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ NA BUDYNKU WYDAWNICTWA MUZYCZNEGO POLIHYMNIA (1)

Pobierz cennik

użytkowników online: 7
zalogowanych: 0

liczba odsłon: 4516966

strona główna:

Paweł Marzec, Jerzy Nikołajew red., Osoba i dzieło Ojca Świętego Jana Pawła II. Studium wybranych problemów

Paweł Marzec, Jerzy Nikołajew red., <i>Osoba i dzieło Ojca Świętego Jana Pawła II. Studium wybranych problemów</i>

producent: Polihymnia

brutto: 10.00 zł

netto: 9.52 zł


w magazynie: jest:


ocena: 10.00


sztuk:

Powiadom znajomego

Publikacja zawiera cykl artykułów prezentujących osobę i nauczanie bł. Jana Pawła II. Studium gromadzi refleksje o wymiarze zarówno naukowym, jak i etyczno-moralnym. Wzbogaca i pogłębia naszą znajomość bł. Papieża-Polaka, który stał się dla całego świata wybitnym autorytetem, a jednocześnie kimś bardzo bliskim i kochanym.

Tematyka publikacji koncentruje się wokół pięciu głównych zagadnień ujętych w rozdziały. Pierwszy z nich - Jan Paweł II we wspomnieniach i refleksji - zawiera rozważania np. ks. Andrzeja Szostka - współpracownika Papieża, czy Aliny Rynio, analizującej Indywidualne ludzkie losy w zwierciadle nauczania papieskiego.

Rozdział drugi - W trosce o prawo - omawia problemy np. prawa stanowionego  (M. Kuć, Prawo stanowione w świetle nauczania Papieża Jana Pawła II), postępowania karnego (G. Gozdór, Zasady postępowania karnego w nauczaniu Jana Pawła II) czy bolesne problemy współczesności (D. Szeleszczuk, Kara śmierci w nauczaniu Jana Pawła II; M. Gałązka, Prawne granice badań biomedycznych w nauczaniu Jana Pawła II).

W rozdziale trzecim - W trosce o godność - prezentują swoje refleksje np. s. Zofia J. Zdybicka (Rozumienie człowieka w ujęciu Jana Pawła II), M. Badowska-Hodyr (Prawo człowieka do rehabilitacji moralnej w świetle nauczania Jana Pawła II) czy R. Maleszyk (Jan Paweł II w ocenie więźniów Aresztu Śledczego w Krasnymstawie i w Zakładzie Karnym w Zamościu).

Rozdział czwarty - W trosce o wychowanie - zawiera rozważania dotyczące dobra i zła w człowieku, szczególnie w warunkach pobytu w zakładach penitencjarnych (np.: M. Kardis, Pojęcie grzechu w Biblii w kontekście nauczania Jana Pawła II; J. D. Pol, Misterium religijności a rzeczywistość więzienna; I. Niewiadomska, Troska o rozwój osoby - zadanie dla służby więziennej i karanych przestępców).

Rozdział piaty - W trosce o naród - gromadzi artykuły na temat życia narodu i społeczeństwa (np. K. A. Kłosiński, Syndrom więzi państwowej; M. Kalinowski, Zasady życia społecznego w nauczaniu Jana Pawła II; M. Pribula, Sprawiedliwość społeczna problemem etyki społecznej w świetle nauczania Jana Pawła II).

Niniejsza publikacja pozwala wniknąć w przekaz Papieża Wojtyły w wymiarze  badań naukowych nad jego przesłaniem.

Celem pracy jest próba ukazania wielkości Ojca Świętego Jana Paweł II w odbiorze i w odczuciu ludzi nauki rożnych dyscyplin oraz Jego nauczania w kształtowaniu osobowości człowieka w wymiarze ewangelicznym.


Data wydania

2009

Autor

Paweł Marzec, Jerzy Nikołajew red.

Liczba stron

408

Oprawa

miękka

ISBN

978-83-7270-663-8

Format

B5


Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinięKontakt | Lokalizacja | O firmie | Z historii wyd. | ebooki | Projekty UE | RODO | Procedura wydawnicza | Procedura recenzji

Profesjonalne sklepy internetowe Shoper.pl